Şampuan Çeşitleri

BLENDAX ŞAMPUAN 

Baş döndüren dolgun saçlar

Blendax Şampuan Türkiye'de ilk olarak 1950'li yıllarda Türk tüketicisi ile tanışmıştır. Henüz sabun kullanımının yaygın olduğu ve şampuan alışkanlığı olmayan pazarda ilk olarak toz halinde satışa sunulmuştur. Zamanla sıvı halde satılmaya başlanan ürün, mavi, ince belli ve tırtıklı şişesiyle pazarda yüksek oranda tanınır hale gelmiştir. Köklü bir geçmişe sahip olan Blendax markası, tüketicilerin yıllardır tanıdığı ve en çok bilinen şampuan markalarından biri olma özelliğine sahiptir.

Aqua Hacim formüllü Blendax Dolgunlaştırıcı Şampuanlar saçları köklerinden kaldırarak saçların dolgunlaşmasını sağlar. 2007 yılında şampuanlarla gelen bu dolgunluğu koruyacak saç kremleri de tüketiciler ile buluştu.

Blendax, saçlarınıza dolgunluk veren şampuan çeşitleri;

Blendax Normal Saçlara Dolgunlaştırıcı Şampuan ve Saç kremi
Saç derinize masaj yaparak saçlarınızı yıkadığınızda saçlarınızı köklerinden kaldırarak saçlarınızın dolgunlaşmasını sağlar.

Blendax Jojoba özleriyle Canlı Renkler Dolgunlaştırıcı Şampuan ve Saç kremi
Jojoba özleriyle zenginleştirilmiş formülü boyalı saçları besleyerek korur ve saçlarınızı köklerinden kaldırarak saçlarınızın dolgunlaşmasını sağlar.

Blendax Kuru / Yıpranmış Saçlara Dolgunlaştırıcı Şampuan ve Saç kremi
Saç derinize masaj yaparak saçlarınızı yıkadığınızda saç derinizin doğal nem dengesini korumaya yardımcı olur ve saçlarınızı köklerinden kaldırarak saçlarınızın dolgunlaşmasını sağlar

Blendax Aloe Vera Özlü Nem Dengeleyici Dolgunlaştırıcı Şampuan ve Saç kremi
Aloe Vera özlü formülüyle kuru ve yıpranmış saçlarınızın ihtiyacı olan nem dengesine kavuşturur, saçlarınızı köklerinden kaldırarak saçlarınızın dolgunlaşmasını sağlar.

Blendax Tropica Dolgunlaştırıcı Şampuan ve Saç kremi
Saç derinize masaj yaparak saçlarınıza tropik meyvelerin kokusunu taşır, saçlarınızı yıkadığınızda saç derinizin doğal nem dengesini korumaya yardımcı olur ve saçlarınızı köklerinden kaldırarak saçlarınızın dolgunlaşmasını sağlar.

Blendax Yağlanmayı Dengeleyici Dolgunlaştırıcı Şampuan
İçerdiği yeşil cay ve limon esanslarıyla zenginleştirilmiş formülü ile saçın yağ dengesini kontrol altına almak için saçları derinlemesine temizler ve saçlarınızın köklerinden kaldırarak saçlarınızın dolgunlaşmasını sağlar 

Blendax Kepeğe Karşı Etkili Dolgunlaştırıcı Şampuan ve Saç kremi
Kepeğe karşı etkili Zinc Pyrithoine maddesi içeren formülü ile sac derinizde oluşan ve kepeğe neden olan mikroorganizmaların yerleşmesini engeller ve saçlarınızı köklerinden kaldırarak saçlarınızın dolgunlaşmasını sağlar.

Blendax İnce Telli Saçlara Dolgunlaştırıcı Şampuan
Doğal yapısı ince olduğu için hacim vermesi zor olan saçlarınızın köklerinden kaldırarak saçlarınızın dolgunlaşmasını sağlar

Blendax Normal Saçlara Dolgunlaştırıcı Şampuan
Saç derinize masaj yaparak saçlarınızı yıkadığınızda saçlarınızı köklerinden kaldırarak saçlarınızın dolgunlaşmasını sağlar.

Blendax, saçlarınızın dolgunluğunu koruyan saç kremi çeşitleri;

Blendax Kepeğe Karşı Etkili Saç kremi:
Kepeğe karşı etkili Zinc Pyrithoine maddesi içeren formülü sayesinde saçınızın dolgunluğunu kepeğe neden olan etkenlere karşı savaşır.

Blendax Aloe Vera Özlü Nem Dengeleyici Saç kremi
Aloe Vera özlü formülüyle kuru ve yıpranmış saçlarınızın dolgunluğunu korurken nemini de dengeler.

Blendax Jojoba Özlü Canlı Renkler Saç kremi
Jojoba özü ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde boyalı saçlarınızın hem dolgunluğunu hem de canlılığını korur.

Blendax Normal Saçlara Saç kremi
Özel formülü sayesinde hem saçlarınızın dolgunluğunu korur hem de parlak olmasını sağlar.


Clear Şampuan

Clear ikili etki içerdiği besleyici lipid kompleksi ve E vitamini sayesinde iki yönlü çalışarak saçınıza sağlık ve güzellik kazandırır.

Clear Tarihçe
Türkiye' nin ilk ve tek kepeğe karşı etkili şampuan markasıClear 1986 yılında tüketicilerle buluştu. Clear, Besleyici Lipid Kompleksi ve E vitaminli formülü ile hem kepeğe karşı kesin çözüm sunuyor, hem de sağlıklı, güzel saçlar sağlıyor. Etkisi klinik deneylerle kanıtlanmış olan Clear, ilk yıkamadan itibaren kepeğe karşı etki gösterir, düzenli kullanıldığında kepek oluşumunu önler. Clear portföyündeki ürünler, Dilovası' ndaki LeverElida 
fabrikasında üretilmektedir.

Clear Ürün Çeşitleri
Clear şampuan pazarındaki kepeğe karşı etkili tek şampuan markası, çünkü Clearserisindeki tüm şampuanlar kepeği önlüyor.

Clear İkili Etki şampuan serisi
Normal saçlar için
Yağlı saçlar için
Kuru saçlar için 2'si 1 arada
Refresh (ferahlatıcı etki) 


Dove Şampuan

Dove farklıdır. Benzersiz güzelliğinizi Dove ile keşfedin!

Dove Saç Bakım Ürünleri
Dove çok yoğun rekabetin yaşandığı ve köklü markaların bulunduğu Saç Bakım Pazarı’ nda da farklılığını kanıtlamış bir marka. Dove Saç Bakım Serisi ürünleri de farklı saç tiplerine ve ihtiyaçlarına göre geliştirilen şampuan ve saç kremleri, Şekillendirici & Koruyucu Bakım Kompleksi 7/24, boyalı saçlar için özel geliştirilen Yoğun Bakım ve Parlaklık Maskesi Hair Silk´ten oluşur.

Kuru Saçlar , Boyalı Saçlar , Normal Saçlar , Çabuk Yağlanan Saçlar için, İnce Telli, Kepeğe Karşı Etkili 2'si 1 arada ve Kepeğe Karşı Etkili olmak üzere 7 değişik çeşidi bulunanDove Nemlendirici Şampuan saçları özenle temizlerken, içerdiği ¼ nemlendirici sütle saçın ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırır. Dove Nemlendirici Saç Bakım Kremi’ nin ise Kuru, Boyalı, Normal ve İnce Telli Saçlar için 4 değişik çeşidi bulunmaktadır. Dove Nemlendirici Saç Bakım Kremi içeriğindeki ¼ nemlendirici sütle saçın ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırırken, saçın kolayca taranmasını sağlar. Saçın dış etkenlere karşı dayanıklılığını arttıran bu nem sayesinde saçlar eskisi gibi yıpranmaz ve kırılmaz. Dove Nemlendirici Sampuan ve Saç Kremi saça verdiği sağlık, benzersiz yumuşaklık ve doğal hareketlilik sayesinde fark edilir bir güzellik sağlar.

Dove Saç Bakım grubuna yeni katılan Dove Şekillendirici ve Koruyucu Bakım Kompleksi7/24 İnce Telli, Boyalı ve Kuru Saçlar için olmak üzere 3 değişik çeşide sahiptir. Tüketicilerin saçlarına daha kolay şekil vermesini sağlarken içeriğindeki ¼ nemlendirici süt sayesinde saçın ihtiyacı olan bakımı yapar, saçı fön fırça gibi yıpratıcı dış etkenlere karşı korur. Saça doğal bir canlılık ve hareketlilik kazandırır. Saçın elektriklenmesini engeller.Boyalı Saçlar için özel olarak geliştirilmiş olan Yoğun Bakım ve Parlaklık Maskesi Dove Hair Silk içerdiği yoğun nemlendiricilerle herbir saç telinin kalbine nüfuz ederek saçı yeniler, derinlemesine canlandırır, kurumasına engel olur ve parlaklığını ortaya çıkarır. Hafif yapısı sayesinde saça etkin bir şekilde nüfuz ederken ağırlık hissi uyandırmaz.

Kanıtlanmış test sonuçlarına göre, Dove Saç Bakım Serisi ile 7 kullanımdan itibaren; saçlar % 73’e kadar daha güçlü, % 90 daha yumuşak ve parlak olur ve kırık oluşumunda % 70’e varan azalma olur.


Elidor Şampuan , Elidor Saç Ürünleri
Herbiri farklı teknolojiyle geliştirilen ve doğal özler içeren Elidor ürünleri, farklı saç tiplerinin ihtiyaçlarına özel çözümler sunuyor.

Elidor Tarihçe
1973 yılında Türkiye pazarına giren Elidor, kısa sürede marka bilinirliği en yüksek saç bakım markası haline geldi. Paris Elida Hair Institute liderliğinde geliştirilen saç bakım teknolojisini, ünlü kuaförlerin uzmanlığıyla birleştiren Elidor kısa sürede Türk kadınlarının gönlünde taht kurmayı başardı. Yıllar içerisinde kendini sürekli yenileyenElidor, Gebze-Dilovası'ndaki LeverElida fabrikasında üretilmektedir. Dünyanın birçok ülkesinde farklı isimler altında faaliyet gösteren Elidor, arkasında çok güçlü global desteğin olduğu bir markadır.

Daima İlkler Sunan Bir Marka , Elidor
Pazara girdiği ilk günden itibaren Türk kadınlarına sürekli yeni ürünler sunarak, değişen tüketici ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen Elidor, saç bakım pazarında "daima ilkler sunan bir marka olma" özelliğini korudu. Ürün geliştirme konusunda gösterdiği dinamizmi iletişim alanına da taşıyan Elidor, genç, neşeli, pozitif, sıcak ve modern bir gençlik markasıdır. Elidor2005 senesinde farklı ihtiyaçlara daha da etkili çözümler sunmak için yenilendi. Çok daha güzel, şık ve modern bir yüze kavuşmak için ambalajlarını baştan aşağı yeniledi.

Bunları Biliyor Muydunuz?
Elidor dünyanın 80 ülkesinde satılmakta olan bir günlük saç bakım markasıdır. Diğer ülkelerde Sunsilk, Hazeline, Seda ve Sedal marka adlarıyla da satılmaktadır.Elidor günlük saç bakım ürünleri pazarında Türkiye'de 2. sırada yer alan saç bakım markasıdır. 

Saçlarınız sürekli kırıldığı için mecburen kestiriyor, bir türlü uzatamıyor musunuz?
Saç telinin yüzeyindeki “kütikil” denilen tabaka saçı dış etkenlere karşı tıpkı bir kalkan gibi korur. Saç ilk çıkmaya başladığında saçı koruyan bu tabaka düzgün ve yıpranmamıştır. Ancak zamanla saç telleri fön, fırça ve saça uygulanan diğer işlemlerden dolayı hasar görür. Kütikil tabakası kalkar ve saç telleri yıpranmaya başlar. Zamanla kütikil tabakası bu işlemlerden dolayı tamamen yok olur, saçlar kolayca kırlır. Sonuç olarak saç telleri cansız, sağlıksız ve mat görünür. Saçlar kırılır ve uçları çatallaşır. 

Kestirmekten başka çare kalmaz. Elidor Bakım kremi içerdiği saten silikon sayesinde saç tellerini sararak, tarak ve fırça darbelerine karşı korur. 5 kullanımda saçın kırılmasını %70 engeller.


ead & Shoulders
"Head & Shoulders ile sadece kepeği değil, tüm sorunları kafanızdan atın!"

Dünyanın kepeğe karşı 1 numaralı tercihi Head & Shoulders şimdi Türkiye' de!

Yapılan çalışmalar, dünyada olduğu gibi Türkiye' de de her iki kişiden birinin "görünenkepek", kepeğe bağlı kuruluk ve kaşıntı gibi sorunlardan şikâyetçi olduğunu gösteriyor. Sizde bu iki kişiden biri iseniz artık tüm sorunları kafanızdan atabilirsiniz.

1961 yılından bu yana, 180 ülkede milyonlarca kişi tarafından beğeni ile kullanılan Head & Shoulders şimdi Türk tüketicisi ile de buluştu. Head & Shoulders çinko ile zenginleştirilmiş eşsiz ActiZinc formülü ile kepeği oluşturan faktörlere ilk yıkamadan itibaren etki edip %100'e kadar kepeği önlerken, aynı zamanda saç derisindeki kaşıntıyı ve kuruluğu da engelleyerek yumuşak ve parlak saçlara kavuşturuyor. pH dengeli formülüyle günlük kullanıma uygunHead & Shoulders, kepek ve kepeğe bağlı saç derisi sorunlarında etkili olduğu gibi farklı kozmetik ihtiyaçlara da ürün çeşitliliği ile çözüm sunuyor.

Head & Shoulders ile yumuşak ve parlak saçlardan ödün vermeye gerek kalmadankepeksiz saçlara ve sağlıklı saç derisine kavuşabilirsiniz.

Head & Shoulders Klasik bakım - kepeğe karşı etkili şampuan
Normal saçlar için temel bakım
Saçı etkili bir şekilde temizler; kolayca şekil alan, yumuşak ve parlak saçlara kavuşturur. 

Head & Shoulders Limon tazeliği - kepeğe karşı etkili şampuan 
İnce telli veya yağlı saçlara uzun süreli tazelik
Yeşil çay özleri içeren hafif formülü, saçı aşırı yağdan arındırarak, saç ve saç dersinin yağ dengesini korur.

Head & Shoulders Ekstra dolgunluk - kepeğe karşı etkili şampuan
İnce telli veya yağlı saçlar için ekstra dolgunluk
Hafif formülü ile saça ekstra hacim ve dolgunluk kazandırır, kolay şekil almasına yardımcı olur.

Head & Shoulders Mentol ferahlığı - kepeğe karşı etkili şampuan
Tüm saçlar için mentolün serin ve ferahlatıcı etkisi
Özel mentol özü formülü ile saç derisinde serin ve ferahlatıcı bir etki bırakır.

Head & Shoulders Klasik bakım - kepeğe karşı etkili şampuan+ bakım kremi
Normal saçlar için temel bakım
Saçı etkili bir şekilde temizler; kolayca şekil alan, yumuşak ve parlak saçlara kavuşturur.

Head & Shoulders Ekstra nemlendirici bakım - kepeğe karşı etkili şampuan+bakım kremi
Kuru saç ve saç derisi için ekstra nemlendirici formül
Özel geliştirilen formülü ile saç ve saç derisinin ihtiyaç duyduğu nemi sağlar.

Head & Shoulders İpeksi & pürüzsüz - kepeğe karşı etkili şampuan+ bakım kremi
Kuru veya yıpranmış saçlara ipeksi ve pürüzsüz dokunuş
Bakım kremi içeren formülü, kuru veya yıpranmış saçları nemlendirerek saça yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır.


pek Şampuan Normal Saçlar İçin

Normal saçlar için özel olarak geliştirilmiş İpek Şampuan, saçlarınızı sağlıklı ve tertemiz yapar. İçerdiği orkide özü ile saçlarınıza gün boyu canlılık ve parlaklık kazandırır. pH 5.5 değeri ile cilde mükemmel uyum sağlar ve istenilen sıklıkta kullanılabilir.

İpek Şampuan Yağlı ve İnce Telli Saçlar İçin

Yağlı ve ince telli saçlar için özel olarak geliştirilmiş İpek Şampuan, saçlarınızı derinlemesine temizleyerek yeniden yağlanmasını geciktirir. İçerdiği papatya ve limon çiçeği özleri ile saçlarınız sağlıklı, hacimli bir görünüme kavuşur ve kolayca şekil alır. pH 5.5 değeri ile cilde mükemmel uyum sağlar ve istenilen sıklıkta kullanılabilir.

İpek Şampuan Tüm Saçlar İçin Hacim ve Parlaklık

Tüm saçlar için özel olarak geliştirilmiş İpek Şampuan, saçlarınızı sağlıklı ve tertemiz yapar. İçerdiği menekşe özü ile saçınızın ihtiyaç duyduğu nemi sağlayarak matlaşmasını önler. Saçlarınızı güçlendirir, hacim ve parlaklık kazandırır. pH 5.5 değeri ile cilde mükemmel uyum sağlar ve istenilen sıklıkta kullanılabilir.

İpek Şampuan İkisi Bir Arada

İpek Şampuan Normal Saçlar İçin

Normal saçlar için özel olarak geliştirilmiş İpek Kremli Şampuan saçlarınızı sağlıklı ve tertemiz yapar. Kremli formülü ile saçınızın kolay taranmasını ve şekil almasını sağlar. İçerdiği akasya çiçeği özü ile saçlarınız yumuşak, parlak ve canlı bir görünüme kavuşur. pH 5.5 değeri ile cilde mükemmel uyum sağlar ve istenilen sıklıkta kullanılabilir.

İpek Şampuan Boyalı Saçlar İçin

Boyalı saçlar için özel olarak geliştirilmiş İpek Kremli Şampuan saçlarınızı sağlıklı ve tertemiz yapar. Formülünün renk koruyucu özelliği ile saç rengini koruyarak, saçlarınızı canlı ve parlak görüntüsüne kavuşturur. UV filtresi ile saçınızın güneş ışınlarından dolayı renk kaybına uğramasını önler. Boya işlemi görmüş saçlarınıza gül özü ve süt proteini ile gerekli bakımı yapar. Kremli formülü ile saçınızın kolay taranmasını ve şekil almasını sağlar. pH 5.5 değeri ile cilde mükemmel uyum sağlar ve istenilen sıklıkta kullanılabilir.

İpek Şampuan Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin

Kuru ve yıpranmış saçlar için özel olarak geliştirilmiş İpek Kremli Şampuan, saçlarınızı sağlıklı ve tertemiz yapar. Kremli formülü ile saçınızın kolay taranmasını ve şekil almasını sağlar. İçerdiği yasemin çiçeği özü ve badem sütü ile kuru ve yıpranmış saçlarınıza gereken nemi kazandırır, saçınızı besler ve onarır. Saçlarınız sağlıklı, parlak ve canlı görüntüsüne kavuşur. pH 5.5 değeri ile cilde mükemmel uyum sağlar ve istenilen sıklıkta kullanılabilir.

İpek Şampuan Kepeğe Karşı Etkili

Kepeğe karşı etkili İpek Şampuan, saçlarınızı kepeksiz, sağlıklı ve tertemiz yapar. Etkisi kanıtlanmış Zinc Pyrithione ile saç derisinde kepeğe neden olan mikroorganizmaların yerleşmesini engeller. Kekik özü içeren, özel olarak geliştirilmiş formülü ile kepeği önler. Saçlarınızı, sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşturur. pH 5.5 değeri ile cilde mükemmel uyum sağlar.

İpek Şampuan Kepeğe Karşı Etkili Kremli

Kepeğe karşı etkili İpek Kremli Şampuan, saçlarınızı kepeksiz, sağlıklı ve tertemiz yapar. Etkisi kanıtlanmış Zinc Pyrithione ile saç derisinde kepeğe neden olan mikroorganizmaların yerleşmesini engeller. Kekik özü içeren, özel olarak geliştirilmiş formülü ile kepeği önler. Özel kremli formülü ile saçınızın kolay taranmasını ve şekil almasını sağlar. Saçınıza ihtiyaç duyduğu nemi kazandırarak matlaşmasını önler. Saçlarınızı, sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşturur. pH 5.5 değeri ile cilde mükemmel uyum sağlar.


Pantene Şampuan
Sıradan bir günde bile sıradışı hissedin... Işıldayın!

Saçlarınızın güzelliği, ışıldamanız için attığınız ilk adım olabilir. Bunun içinPantene sıradan bir günde bile sıra dışı hissetmeniz için yenilendi.

1947 yılından bugüne yaptığı yenilikler ve teknolojisi ile saç kategorisine öncülük edenPantene, 60 yıllık yaratıcılık öyküsünde yeni bir dönüm noktasına geldi. Daha ışıltılı bir kimlikle tüketicilerinin karşısına çıkan Pantene, üçlü protein yapıtaşı ve provitamin kompleksi ile saçlara derinlemesine işliyor, 1 haftada saçları 3 kat daha güçlü hale getiriyor. "Saçlarınızın güzelliğini hayatınıza taşımak için ihtiyacınız olan tek şey kendinizsiniz" diyen Pantene, yenilenen yüzü ile kadınlara da "ışıldayın" mesajını veriyor.

Pantene ürünlerini keşfedin ve ışıldamaya hazırlanın!

Temel Bakım Klasik
Pantene Kepeğe Karşı Etkili -Temel Bakım
Pantene Kepeğe Karşı Etkili -İpeksi Dokunuş
Pantene Kepeğe Karşı Etkili -Ekstra Dolgunluk

İpeksi Dokunuş
Mükemmel Bukleler
Ekstra Dolgunluk
Canlı Renkler
Yoğun ve Kalın
Onarıcı Bakım
Ekstra Düzleştirici
Koparak Dökülmelere Karşı Etkili
Provitamin Nem Terapisi

Pantene Colors - Sarı Saçlar için
Pantene Colors - Kahverengi Saçlar için
Pantene Colors - Kızıl Saçlar için


Rejoice Şampuan
"Hayatınızı değiştirmeye saçlarınızdan başlayın.."

Şampuan dünyasının ilk "ikisi bir arada" şampuanı Rejoice, 1990 yılında Türk tüketicileri ile buluştu. Bu yeni ürün ve akıllardan silinmeyen "Yıka ve Çık" kampanyası tüketiciler tarafından çok beğenildi ve 1992 yılında Rejoice pazar lideri oldu. Rejoice' un piyasaya sunulmasından sonra diğer markalar da ikisi bir arada olan çeşitlerini piyasaya sürdüler ve kremli şampuanlar şampuan piyasasının vazgeçilmez ürünü halini aldı. 1990 yılından bugüne yumuşak, kolay taranan ve akıcı saçlar yaratan Rejoice, formülünü doğanın besleyen özleriyle geliştirerek yenilerken 2007 yılında da saç kremlerini tüketicilerin beğenisine sundu.

Normal Saçlara - Bal Özlü Rejoice
İçerdiği bal özü sayesinde saclarınıza dengeli bir bakım sağlar ve yumuşaklık kazandırır.

Kuru veya Boyalı Saçlara - Badem yağı ve Yumurta Özlü Rejoice
Badem yağı ve yumurta özü ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde saçlarınızı besleyerek yumuşaklık kazandırır ve saçlardaki elektriklenmeyi azaltır.

Yıpranmış Saçlara - Rich Meyve Yağları Rejoice
Meyve yağı özü ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde saçlarınıza bakım yapar ve yumuşaklık kazanmasını sağlar.

Kepeğe Karşı Etkili - Hindistancevizi Özlü Rejoice
Hindistancevizi özüyle zenginleştirilmiş formülü sayesinde düzenli kullanımda kepek oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Kepeğe Karşı Etkili - Mentollü Rejoice
İçerdiği mentol sayesinde saç derinizin ferahlamasını ve düzenli kullanımda saçlarınızın kepekten arınmasını sağlar.

Tüm saç tiplerine - E vitaminli Rejoice
E vitaminiyle zenginleştirilmiş formülü sayesinde saç uçlarının kırılmasını ve çatallaşmasını engellemeye yardımcı olur.

İnce veya Yağlı Saçlara - Portakal Esanslı Rejoice
İçerdiği portakal esansı sayesinde saçlarınızı temizler ve yağlanmayı dengeler, saçınıza yumuşaklık ve hacim kazandırır.